Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g, zrnková (N/A),Rebelbean Rwanda Bwenda, 250g

330 

Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g, zrnková (N/A),Rebelbean Rwanda Bwenda, 250g od této skvělé značky Rebelbean je k dostání levně a pohodlně online. Vyberte si z široké škály produktů a nakupte u nás online. Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g, zrnková (N/A),Rebelbean Rwanda Bwenda, 250g – nyní můžete mít za 330 Kč.

Katalogové číslo: 1866 Kategorie: , Štítek:

Popis

Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g, zrnková (N/A),Rebelbean Rwanda Bwenda, 250g od výrobce s dlouholetou historií Rebelbean lze pořídit u nás za příznivou cenu.

Dostává se k Vám káva ze zpracovatelské stanice Bwenda v jižní provincii Rwandy. Ve Rwandě běžně funguje systém výkupu a zpracování ve zpracovatelských stanicích, kde se vykoupené třešně loupou, promývají i suší, protože samotní farmáři většinou nedisponují potřebným vybavením. Bwenda byla založena v roce 2019 firmou Rwanda Trading Company (RTC), což je sesterská společnosti našeho importéra Falcon Coffees. Všechny kávy ze Rwandy Falcon nakupuje právě prostřednictvím této organizace. Jedním ze závazků RTC je vzdělávání farmářů v oblasti udržitelného zemědělství, ale i ve finanční stránce produkce kávy. Jejich tréninkovým programem už od roku 2013 prošlo přes 52 000 farmářů a z nich 1 600 využívá nebo využívalo právě stanici Bwenda. Rebelbean tentokrát vybral kávu, kterou bychom mohli označit za typického zástupce káv z Rwandy – jedná se o odrůdu Red Bourbon zpracovanou promytou metodou. Po dlouhou dobu bylo možné ze Rwandy vyvážet pouze kávy zpracované právě promytou metodou, aby se státu vrátily investice do mnoha mlýnů, které byly vybudovány v rámci podpory kávového průmyslu. Proto si kávy ze Rwandy vždy spojujeme právě s tímto chuťovým profilem. Jde o šťavnatou, čistou kávu s čajovým tělem. Šálku dominuje výrazná acidita ostružin, která je vyvážená sladkostí panely a lehkou hořkostí černého čaje. Tato káva vynikne jak na espressu, tak i na filtru. Kategorie: Káva Chuťový profil: černý čaj, ostružina, panela Zprac. závod: Bwenda Oblast: Nyamabage, jižní provincie Odrůda: Red Bourbon Zpracování: Washed Nadm. výška: 1 650 m n. m. Importér: Falcon Specialty Coffees (UK) Pražení: omni roast – vhodné na všechny způsoby přípravy

 

Další informace

  • Značka: Rebelbean
  • Kategorie: E-SHOP > Káva
  • Katalogové číslo: 1866
  • EAN:
Rebelbean Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g
Káva Rebelbean č. 1 (Rwanda) 250g, zrnková (N/A),Rebelbean Rwanda Bwenda, 250g
330