Káva Etiopie Sidamo 250g,Etiopie Sidamo, zrnková káva arabica

149 

Káva Etiopie Sidamo 250g,Etiopie Sidamo, zrnková káva arabica od známého dodavatele GourmetKava je právě nyní ve slevě. Nenechte si tuto akci ujít. Pořízením tohoto produktu určitě nebudete litovat. Káva Etiopie Sidamo 250g,Etiopie Sidamo, zrnková káva arabica momentálně v akci za 149 Kč.

Katalogové číslo: 16 Kategorie: , Štítek:

Popis

Káva Etiopie Sidamo 250g,Etiopie Sidamo, zrnková káva arabica od našeho výrobce GourmetKava – produkt u nás seženete právě teď za super cenu.

Etiopie ležící v Africkém rohu ve východní Africe je zemí, ve které se začaly psát samotné dějiny kávy. Samotné slovo „káva“ je odvozeno od provincie Kaffa, v níž se údajně káva poprvé pěstovala. V současné době, kdy je Etiopie největším producentem a vývozcem kávy Arabica z afrických zemí a celosvětově zaujímá 5. místo, zde stále převážně v jižní části země nalezneme lesy divoce rostoucího kávovníku. Asi 98 % veškeré produkce kávy pochází z místních malých farem. Odrůda Sidamo je skutečným africkým klenotem, který patří mezi nejžádanější kávy na světě. Není divu, když se zde kávové umění předává z generace na generaci. Původ kávy: V regionu Sidamo, který nalezneme v jižní části Etiopie, se malí farmáři starají o pěstování a produkci jedné z nejzajímavějších káv na světě v nadmořské výšce kolem 2200 m.n.m. Tato výška jí propůjčuje střední kyselost. Chuť: Pro Sidamo je typická jemná a plná chuť s čokoládovou plností, doprovázená opojným a hlubokým kořeněným květinovým aroma s příchutí vinné révy. Tělo je lehčí a krásně sametové. Každý doušek této luxusní kávy uzavírá citrusové aroma. Káva je ceněna pro svoji příjemnou ovocnou kyselost. Zpracování: mokréOdrůda: Forest CoffeeSložení: 100% ArabicaStupeň pražení: City+

 

Další informace

  • Značka: GourmetKava
  • Kategorie: E-SHOP > Káva
  • Katalogové číslo: 16
  • EAN:
GourmetKava Káva Etiopie Sidamo 250g
Káva Etiopie Sidamo 250g,Etiopie Sidamo, zrnková káva arabica
149