

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj
Zapomeňte na vše, co víte o japonských zelených čajích. Že musí být sencha na jazyku trpká s travnatými či až snad rybími dozvuky? To jste tedy ještě neochutnali hluboce spařenou senchu fukamushi-cha, která připomíná spíš gyukuro nebo kabusechu. Lístky z čajovníků pěstovaných v režimu organického zemědělství vás nenechají na pochybách, že popíjíte čaj opravdu výjimečný. Farmáři prefektury Kagoshima mají pro zelený čaj zkrátka cit.
Složení
Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%Nálev a chuť čaje
Jasně zelenkavý nálev má velmi intenzivní tóny a díky takzvanému hlubokému spaření není ani trochu trpká. Těšit se naopak můžete z příjemné nasládlosti. Chuť umami je opravdu výrazná s dlouhým dozvukem.
Původ čaje
Region Kagoshima je čajomilcům velmi dobře znám. Nachází se na jižním cípu ostrova Kjúšú a náleží k němu 200 menších či větších ostrůvků. Po Shizuoce je Kagoshima druhým největším producentem japonského čaje, pochází z ní asi 30 procent tamní sklizně. Pěstitelskou oblast proslavila značka Kagoshima Green Tea, která je už od roku 1992 zárukou vysoké kvality dodávaných produktů.
Pokud vás zajímá přesnější místo, odkud tento čaj pochází, pak dodejme, že jde o okolí města Kirishima, důležitou obchodní křižovatku pod Mount Kirishima, komplexem aktivních sopek, z nichž nejvyšší Karakunidake dosahuje výšky 1 700 metrů nad mořem. Čajové plantáže v okolí Kirishimy využívají velmi úrodné vulkanické půdy, čisté vody i vzduchu. Díky kopcům bývají často zahaleny do mlhy. Klima je popisováno jako vlhké subtropické, s horkými léty a mírnými zimami. Průměrná roční teplota se v Kirishimě pohybuje kolem 15 ⁰C, v srpnu bývá asi 25 ⁰C, v lednu zhruba 5 ⁰C.
Teď už jen zbývá dodat něco víc o metodě fukamushi, díky které je tato sencha tak atraktivní. Sencha tak, jak ji známe z Japonska, bývá sklízena brzy ráno. Pak nechávají dělníci lístky zavadnout a opakovaně, velmi krátce (asi 30 sekund), je napařují. Tím dojde k zastavení oxidace enzymů a v čaji se „zamknou“ aromatické látky, pro kvalitu výsledného nápoje tak důležité.
Sencha Fukamuschi je před sklizní na několik dní zastíněna, aby se v listech nahromadilo větší množství aminokyselin stojících za její sladkou a jemnou chutí. Po naškubání je také ponechána několik hodin na slunci, aby zavadla, nicméně horké páře ji dělníci vystavují na 90-120 sekund. A to opakovaně zhruba po minutě.
Takto zpracovaný čaj je na jednu stranu chuťově velmi hluboký a komplexní, na stranu druhou křehký, takže může na pohled působit méně kvalitně. Opak je ale pravdou a znalci dobře vědí, že úlomky čajových lístků jsou známkou mimořádné kvality. Ostatně, sami se můžete snadno přesvědčit.
Herbář a blahodárné účinky:
Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení čaje
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- První nálev - Japan Senchu zalijte vodou o teplotě 90°C v poměru 3g na 115 ml vody. Nechejte 1 minutu louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
- Druhý nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 1 minuta.
- Třetí nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 2 minuty.

























17. 3.
Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

Darjeeling BPS First Flush BIO Singtom - černý čaj

LONG ZHU JASMÍNOVÝ - zelený čaj
